Bolesti pri ischiase

Pri ischiase (zápale sedacieho nervu)bolesti vyžarujú do jednej alebo oboch nôh.

Aký je charakter bolesti?

Bolesť je prudká, nepríjemná, môže byť výrazná, podobná bolesti zubov. Keďje mierna, pocíťujeme ju, akoby nás trápila svalovíca. Vnímame ju ako skrátenie anatiahnutie sedacieho svalstva a dolných končatín.

Čo vás bolí?

Sedacie svalstvo, niekedy len v jednom bode a iba vtedy, keď naň tlačíte. Bolesť býva často tupá, vyviera akoby z híbky. Ischiatický nerv môže bolieť aj po celej dížke, od sedacej časti tela cez zadnú časť stehien, lýtko bolí z vonkajšej strany až po končeky prstov na nohách.

Kedy sa bolesť prejavuje?

Pri pohybe. Keď sa zohýnate, napríklad keď sa obúvate, priťa­hujete si koleno k bruchu alebo zdvíhate vystretú nohu, ležiac na chrbte. (Zdvih vystretej nohy sa používa ako Leséguov test na zistenie, či bolesť naozaj spôsobuje sedací nerv.) V chlade sa bolesť zväčšuje, napríklad v mokrých plavkách alebo pri pláva­ní v studenej vode. Môžu ju takisto vyvolať otrasy pri kašlaní akýchaní.

Čo vyvoláva bolesť?

Tlak na nervový koreň v mieste, kde nerv vystupuje z chrbtico­vého kanála. Vzniká zápal nervového koreňa, ktorý napuchne, a práve v mieste, z ktorého vychádza, sa zasa silnejšie stlačí a vyvolá bolesť.

Ako reaguje telo na bolesť?

Podľa stupňa bolesti: pri akútnom prudkom záchvate telo reflexne stuhne v akejsi vynútenej polohe, akoby bolo zohnuté v bolestivom predklone. Podľa okolností sa skriví. Obranne sa napne chrbtové svalstvo a zoslabí sa svalová sila končatín.

Vyhľadávanie

Kontakt

Hotel SATEL

Hotel SATEL 

Mnoheľova 825
058 01 Poprad

Ako nás nájdete (mapa)

Cenník (masáže, fitnes, sauna)

Masáže:

0918 566 703

Sauna:

0905 573 286
0911 541 753

Video

Ajurvéda

Väčšie video

Anketa

Aký druh masáže ste vyskúšali?

Typy masáže

  • Lymfatická masáž (Lymfologia) Lymfologia je jemná hmatová technika ovlivňujíca celý lymfatický systém. Pred samotnou masážou je nutné ísť na toaletu, podľa potreby počas masáže vypiť 2-3 deci minerálnej vody, pretože...
  • Lymfodrenáž celého tela a anticelulitída O lymfatickom systéme Lymfa - latinsky lympha, slovo má starogrécky pôvod - nympha a označuje čistú pramenitú vodu, v mytológií dokonca vílu vôd a prameňov, patrí medzi telové tekutiny....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5